Denizli Işıklı ve Işıksız Tabela

Işıklı tabelalar adından da anlayacağınız gibi çok çeşitli aydınlatma malzemelerinden üretilmektedir. Bu nedenle de öncelikli olarak kafanızda bir tasarım şekillendirmenizdir. Işıklandırmada firmanızın logo renkleri de dikkate alındığı için tam bir bütünlük içerisinde olması gereklidir. kullanılan malzemeler içerisinde neon, led, floresan gibi aydınlatma seçenekleri kullanılmaktadır. Gündüz dikkatleri üzerine çekebileceği gibi gece saatlerinde ışıklarıyla da aynı farkı gösterebilecektir. Aydınlatma arka planda kaldığı için dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde çirkin bir görüntü oluşturmaz. Işık arkadan yansıma yaparak önceki yazının daha ön plana çıkması ve bakarken göz almaması sağlanmış olur. Hangi mesefeden bakarsanız bakın ışıklı tabelaları görebilirsiniz.

Işıklı Tabela Çeşitleri Nasıl Yapılır?
Işıklı tabelalarda arka zeminde önem arzeder bu nedenle de genelde ışığı yansıtabilecek olan bir zemin tercih edilir. Burada pleksi, vinil ya da folyo baskı en fazla tercih edilenler arasında görülür. Tabela yapılırken alüminyum ve de demir gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler tabelanın iskeleti için oldukça önemlidir. Alüminyum demir arasına 12 cm’lik oluklu bir şekilde konulmaktadır. Ön tarafta ışığı geçiren pleksi ya da polikarbon levhalar arka tarafta ise ışığın her yüzeye eşit miktarda dağılmasına yardımcı olacak alüminyum gofralı levha konulmaktadır. Aydınlatma için kullanılan malzemelerde yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi neon led ve florasan lamba takılmaktadır.

Işıksız Reklam Tabelaları Nedir?
Genelde en fazla tercih edilen reklam tabelalarıdır. Fiyat bakımından avantaj sağladığı ve küçük ölçekli olarak da çok rahat bir şekilde kullanılabildiği için tercih edilir. Standart bir görsellik kullanılır. Işıklı tabeladan farkı aydınlatma mekanizmasının olmamasıdır. Gün ışığında çok rahat bir şekilde seçilebildiği gibi gece ışık vurduğunda da parlama özelliği sayesinde fark edilebilir. Ancak ışıklı tabela gibi gece görüntülenemez.

Işıksız Reklam Tabelalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Işıksız tabelanızın ömrünün uzun olmasını istiyorsanız mutlaka iskeletinin boyanması gerekir. Aksi takdirde ömrü daha az olacaktır.
İstenirse dışarıdan da ışık ilave edilerek değişiklik yapılabilir olması. Bu şekilde daha düşük maliyet oluşturulabilir.
Montajının doğru ve sağlam bir şekilde yapılmış olması gerekir. Rüzgâr ya da kopma sonucunda düşmemelidir.
Düzenli olarak bakımının yapılması gerekirse temizlenmesi gerekir.

Teklif Al
Instagram